Témakörök

Cambium Networks cnPilot E500

0 0
2016.10.21. 00:00

Bemutatkozik a cnPilot család új kültéri eszköze

CambiumLogo

A nyári szabadságolások előtt a Cambium Networks mindent megtesz annak érdekében, hogy a saját termékei kerüljenek a szakma figyelmének középpontjába. Az ePMP 2000-es széria számtalan hasznos újítást valamint technológiai fejlesztést vonultatott fel. Sőt talán kijelenthetjük azt is, hogy a folyamatosan változó wireless szférának egy új irányt is mutatott azáltal, hogy nem állt be a sorba és készített egy még erősebb kimenő teljesítménnyel bíró eszközt, hanem a lehetőségeket felhasználva a frekvencia újrahasznosításra és a spektrum hatékonyságra fókuszált. Most pedig ismételten egy  kültéri megoldást van szerencsénk bemutatni. Lássuk a cnPilot termékcsalád ifjú titánját, az E500-at.

A teljes mértékben kültéri felhasználásra szánt access point minden olyan tulajdonsággal fel lett vértezve, amelyre szüksége lehet az időjárás okozta viszontagságok miatt. IP-67-es tokozást valamint UV sugárzás ellen is védő műanyag borítást kapott.

A szélsőséges viszonyokra  is gondolván a Cambium nem bízta a véletlenre az üzemeltetési hőmérséklet értékeit (-30°C ~ 60°C) Az extrém hideg időjárásnál még egy plusz hardverrel is számolhatunk, hiszen beépített elektromos fűtőtest gondoskodik arról, hogy rádiónk ne fázzon téli napokon sem. Az integrált villám és ESD védelem megléte miatt pedig a telepítés után nyugodtan dőlhetünk hátra. (Nem a létrán!) Rögzítés szempontjából is könnyű dolgunk lesz, hiszen az elérhető rögzítési technológiák (fali és csőre egyaránt szerelhető tartókonzol) közül mindhez kapunk gyári elemeket, amelyek segítségével precízen és stabilan fixálhatjuk az E500-ast

e500_web

A dupla memóribanknak köszönhetően egyszerre két szoftververzió is megtalálható a rendszerben, így ha az egyik software load-dal bármi történne, a rendszer azonnal átválthat a másikra, de a firmware upgrade-k alatt sem kell aggódnunk, az esetleges áramkimaradások okozta fejtörők miatt. Vezetékes kapcsolódási fronton két gigabites RJ-45-el számolhatunk. A másodlagos aljzatot felhasználva lehetőségünk nyílik megtáplálni egy bármely 802.3af szabványon üzemelő hardvert. Amennyiben egy Force180 segítségével (amelyet a PoE out-on keresztül hajtunk meg) akarjuk kialakítani a HotSpotunk betáplálását, azonnal ki is használhatjuk ezt a lehetőséget. Az már csak hab a tortán, hogy ez esetben mindkét eszközt egy management felületen keresztül konfigurálhatunk és üzemeltethetünk a cnMaestro segítségével.

Az eszköz belsejébe pillantva találkozhatunk a 802.11ac szabványon üzemelő rádióval, amely 29 dBm kimenő teljesítmény leadására képes, valamint integrált (5dBi-s nyereséggel rendelkező) 2X2-es MiMo omni antennával. A 2,4 GHz-es rádióval párhuzamosan hadra fogható 5GHz-es modul megléte további lehetőségeket nyújt számunkra, segítségével létrehozhatunk MESH hálózatot úgy, hogy az 5GHz-et használjuk felhordóhálózatként majd a 2,4 GHz-n kiszolgáljuk klienseinket.
Az egy időben csatlakoztatható végpontok száma is impresszív, hiszen az E500 esetében maximálisan 256 userünk lehet, 16 SSID sugárzása mellett.


Az E500-as összességében tehát egy megbízható és nagy kapacitású eszköznek igérkezik, amely alkalmas lesz nagyobb rendezvények, illetve publikus Wi-Fi hálózatok kiszolgálására.




online_chat_banner


Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.