Témakörök

Cambium Networks - cnPilot teszt

0 0
2016.08.24. 00:00

Beszámolónk a cnPilot család első teszteredményeiről.

CambiumLogo

Ahogy arról már korábbi cikkünkben beszámoltunk, új termékcsalád érkezett a Cambium Networkstől, mely egy teljesen új vezérlőszoftvert is kapott. A gyártóval kiépített kereskedelmi megállapodás jegyében hozzájuthattunk néhány teszt eszközhöz  melyeken gyors állapotfelmérést végeztünk.


Elsőként az új ingyenes felhő alapú centralizált menedzsment rendszerhez (cnMaestro) illeszthető eszközöket vizsgáltuk. A gyártó legújabb fejlesztése igen kecsegtető funkciókat lebegtet előttünk, mivel a felhő alapú kontrollerből teljes mértékben felügyelhetjük és menedzselhetjük a Cambium Networks számos termékét. A szoftver igaz még fejlesztés alatt van, de már most is számtalan  figyelemreméltó funkcióval találkoztunk. Ízelítő gyanánt felsorolnánk néhány már most is tesztelhető komponenst: központi firmware frissítés, riasztások és értesítések, távoli profil alapú konfiguráció, statisztikák, térképek, jogosultság kezelés.


cnmaestro_pics

cnmaestro_pics2


e400_1Nézzük meg, hogy a cnPilot család, hogyan teljesít az új szoftverrel. Elsőként kiemelnénk a cnPilot E400-at. Az E400-as egy beltéri 2,4GHz/5GHz-es frekvencián üzemelő 802.11ac szabványra képes beltéri, álmennyezeti telepítéshez tervezett accesspoint, mely számtalan plusz funkcióval rendelkezik a hozzá hasonló termékekhez képest, ilyen például a NAT, DHCP server, DoS protection,captive portal, ACL, VLAN, Roaming és még sorolhatnánk de úgy gondoljuk, hogy  a felhasználók nagy része inkább a kliens számra, és a maximum kapacitásra kíváncsi, így vágjunk is bele.

A teszt során 12 eszköz volt felcsatlakoztatva az AP-ra, ebből 10 db 2,4GHzen kommunikált zökkenőmentesen, kettő pedig 5GHzen. Az egyik 5GHzes kliensen, amely csak 1x1es kommunikációra volt képes sikerült maximum átvitelben 240Mbps-os, átlagban pedig 190Mbps-os TCP adatátvitelt stabilan elérnünk, közepesen zavart környezetben úgy, hogy a kliens még csak nem is maximum modulációval csatlakozott. Az E400-as jelen pillanatban a rajta futó RC szoftverrel is jobban teljesít, mint az eddig használt hasonló kategóriájú vetélytársak. A napokban is további tartós teszteket végzünk, de az eddigi eredmények alapján bátran állíthatjuk, hogy a Cambium ezzel a termékkel saját kategóriáján belül megteremtette a piac egyik legerősebb kihívóját.





Hasonlóképpen vettünk górcső alá egy ePMP1000-es 2,4GHzes hotspotot.. Az eredmények ezen a csak 2,4GHzen támogató 2x2es kültéri APn is pontosan ugyan olyanok voltak mint az előző 2,4GHzes rádiós kártyán. Stabilan átlagban 35Mbps-ot tudtunk elérni vele egy 1x1es kártyás gép segítségével 20MHz-es csatornán 72,2Mbps-on csatlakozva, ami nagyon szép eredmény. Jelenleg az ePMP még csak 20MHzen képes üzemelni, de a béta tesztek végeztével elérhető lesz a 40MHz is.

epmp_hot_2



A harmadik üdvöske amit hathatósabban tanulmányoztunk nem más mint a cnPilot R200P típusú beltéri router. A router meglepően sok funkcióval van felvértezve, így szinte minden a hétköznapiakban felmerülő igényt kielégít. Felszereltsége a következő: 1db WAN port, 4db LAN port, 1db USB, 2db Antenna, valamint 2 darab FXS. Érdekességképpen megemlítenénk, hogy az R200-as WAN portján keresztül képes megtáplálni az ePMP Cambium klienseket, így nem szükséges külön tápellátást biztosítani a kültéri eszközöknek. Az R200P-ről akár több 10 oldalas összefoglalót is lehetne készíteni,  sok funkciója révén, ezért csak röviden összefoglaljuk az érdekesebb elemeket: VPN szerver (L2TP, PPTP), Port Forward, DMZ, DynDNS, QoS, DoS protection, 4SSID, WMM, WDS, WPS, Advanced Wireless settings, SIP, Content filtering, USB storage FTP, SMB, Certificate Management, SNMP. Természetesen az R200-as széria is hozzácsatlakoztatható a cnMaestro rendszerhez, így egy Cambium termékekkel dolgozó szolgáltató ebből a felhő alapú menedzsment rendszerből kompletten felügyelheti és menedzselheti az egész rendszerét beleértve a nagy gerinc hálózati eszközöket (Pl: PTP széria) a multi-pontos rendszereken keresztül (Pl: ePMP) a végponti WiFi routerekig bezárólag.


r200p_test



Összegzésként pedig annyit biztosan megállapíthatunk, hogy ha a Cambium hardverek megbízhatóságát sikerül ötvözni egy stabil cloud menedzsment szoftverrel akkor a konkurens gyártóknak fel van adva a lecke.


Kíváncsian várjuk a végeredményt.

Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.