Témakörök

Cambium Networks PMP450i bemutatkozás

0 0
2016.08.03. 00:00

A Cambium Networks bemutatja a PMP450i családot

CambiumLogo_15_3


A Cambium Networksnél a Magyarországon egyre ismertebb és elismertebb ePMP előtt is volt multipont rendszer a portfólióban. Kezdetként ott volt a Canopy széria, aminek a története, történelme 2002-re nyúlik vissza. Extrém megbízhatóságával a mai napig rekord tartó, gondoljunk csak bele, a napjainkban is léteznek működő rendszerek, melyek ezt a technológiát alkalmazzák. Azóta eltelt 13 év, de az idő vas foga valahogy nem fog ezeken a berendezéseken, az RMA arány rendkívül alacsony. A technológia viszont kegyetlenebb, ezzel nem tudta hősünk tartani a lépést. 7/14Mbit-es szektor kapacitásával ma már a megmosolyogtató kategóriába sorolható. Ennek ellenére PMP100 néven még mindig rendelhető az amerikai gyártótól, ami nem csoda, irdatlan mennyiségű telepítés történt Canopy-val, ezeket a rendszereket karban kell tartani.

Kis történelmi háttér:

Az Canopy (később PMP100) indulása és a jelen között eltelt tetemes idő alatt természetesen piacra kerültek fejlettebb PMP megoldások. Időközben a Motorola eladta PMP (és PTP) üzletágát a Cambium Networksnek. Az eredeti Canopy 2,4GHz-re hangolt és az 5GHz számos spektrum szeletére korlátozott változata után jött a 900MHz-es PMP200.  Volt WiMAX (IEEE802.16) szabványú PMP320 licenszelt sávra (3,3-3,8GHz), katonai alkalmazásra (4,9GHz) ott voltak a PMP400-asok. Később az internet szolgáltatás közvetítésére előszeretetten használt 5GHz-es sávra a PMP430-at kínálták, ez már 50 Mbit-es szektor kapacitással rendelkezett, mindezt 20MHz-es raszteren abszolválva. A fenti multi-pont családok mindegyike közös abban, hogy TDD rendszerűek, GPS szinkronizációra képesek, ezáltal igen spektrum hatékonyak és nem Wi-Fi alapokon nyugszanak.

1_750_2
2012-ben jelentették be a PMP450-es családot, ez 430-ashoz hasonlóan 20MHz-es raszterrel szórja az étert, de 64QAM helyett már 256QAM modulációra képes, így a szektorkapacitás eléri a 125Mbit-et. A PMP450-esről már cikkeztünk korábban, az olasz „Giga” WISP, az NGI alkalmazza nagyszámban.

Az új titán!

Ezzel el is érkeztünk jelen cikkünk fő témájához. A Cambium Networks bemutatja a PMP450i családot, ami a típusszámozás csekély változása ellenére nem csak egy apró „facelift”!


4_1Minden családtag külsejét, legyen az hozzáférési pont, integrált avagy konnektoros kliens jelentékeny változás érte. Masszív fém burkolatot kaptak és egyes változatok antenna csatlakozók és RF kábelek alkalmazása helyett integráltan jelennek meg. Elérhető az alap konnektoros AP és SM mellett 23dBi nyereségű panel antennával szerelt kliens és 90 fokos szektorral egybeépített bázis megoldás is. Minden típus elérhető ATEX és HAZLOC minősítéssel, így energia ipari környezetben is versenyben vannak!



A motorháztető alatt is fontos fejlesztések történtek. A teljes egészében megújult SoC, ami nem mellesleg FPGA rendszerű, az elődhöz képest (PMP450) háromszoros számítási kapacitással bír, így immár 75 ezer csomagot képes átereszteni magán. Rádiós oldalon is megháromszorozták a legfontosabb paramétereket, a Tx és Rx képességeket. A használható adó frekvenciák tekintetében is fejlőésről számolhatunk be, 4,9-től 5,925GHz-ig terjedő csatornaválasztékból válogathatnak a jövőbeli felhasználók. Jelenlegi állapotában 20MHz-es a legszélesebb használható raszter, de ez az érték az év végére egy FW frissítéssel 30 MHz-re, majd 2016 első félévében 40MHz-re nő! Így a jelenlegi szektor kapacitás 125Mbit-ről először 187,5Mbit-re, majd 250Mbit-re növekszik!
2_750_2
Felmerülhet olvasóinkban, hogy akkor miért adták ki most a PMP450i-t? Azért mert a 450i bázisok teljes mértékben kompatibilisek a 2012-től piacon lévő PMP450 kliensekkel, azaz a jelenlegi (külföldön) széles felhasználói tábor tagjainak már most lehetőségük nyílik az új hardverbe beruházni, amivel a jövőjükbe fektethetnek.


Amennyiben felkeltettük érdeklődésüket, és további információkra lenne szükségük, kérjük Önöket, keressék kiemelt kapcsolattartójukat vagy hívják a központi számunkat.


Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.