Témakörök

Fastback Networks - Liberator V1000 esettanulmány

0 0
2016.11.15. 00:00

60 GHz-es vBand a gyakorlatban


Fastback_articleheader

2016 májusában bemutattuk a néhai SUB10 System de mára már Fastback Networks néven jelenlévő gyártó, új és továbbfejlesztett 60GHz-es vBand megoldását. A Liberator V1000 Dual Port akár 1 Gbps full-duplex adatátvitelre képes 8-PSK (QPSK-val 500/500Mbit) moduláció mellett.  Az antenna kis mérete (18cm x 18cm) ellenére 38 dBi nyereséggel, valamint +6dBm rádiós kimenő teljesítménnyel számolhatunk .
Portok számában növekedést tapasztalhattunk. A korábbi 1db Gigabites RJ45-ön kívül már lehetőségünk nyílik egy másodlagos választható aljzat használatára is, mely szintén lehet rezes vagy akár SFP modulos. Ennek a választható kombónak köszönhetően már közvetlen optikai szálról lehetőségünk nyílik uplinket biztosítani a Liberator V1000 dual portra keresztelt eszközünknek. Aktuális esettanulmányunk ezen, a legújabb V1000-esen alapszik.


v1000dp_web

A vBand technológia egyik legnagyobb előnye, hogy Gigabites adatátvitel valósítható meg, szabadon de bejelentési kötelezettség mellett, gyakorlatilag interferencia mentesen, a gyártó szerint akár 1km-es távolságon. Tapasztalt felhasználóink inkább 400m-en maximalizálják a magas rendelkezésre állást, 400m-en túl, az azonos árú eBand, azaz 80GHz-es kivitelt alkalmazzák. A frekvencia további pozitívuma, hogy rendkívül szűk nyalábon történik a kommunikáció, ennek okán párhuzamosan egymás mellett lévő összeköttetések is zavartalanul üzemelhetnek, vagyis megfelelő eszközök választása esetén akár multi-gigabites átvitel is megvalósítható 60GHz-en.

Jelen tanulmányunkban a fentiekben leírt, párhuzamos gigabites vBand kapcsolat kiépítése valósult meg, melynek feladata egy fogászati klinika két telephelye között, stabil és folyamatos nagy sávszélességű adatkapcsolat megvalósítása. A megrendelő nem ismer megalkuvást, számára A távolság 120 méter a két épület között. Ez abszolút ideális távolság a Liberator képességeinek kiaknázására. A betápot mindegyik eszköznél egy rezes CAT7-es kábel biztosítja.

Az első link a kommunikációért illetve a biztonsági rendszerért felel. Bővebben kifejtve ez látja el az IP telefonok által generált kapcsolat lebonyolítását illetve a kameraképek rögzítéséhez szükséges sávszélesség fenntartását.

A második link a belső hálózati kommunikációban illetve a nagy felbontású képek továbbításában vállal oroszlánrészt, illetve a szerver szinkronizációval járó adatforgalmat szolgálja ki.

Az eszközök telepítése során minden a legnagyobb rendben zajlott, leginkább annak köszönhetően, hogy partnerünk a legtapasztaltabb a vBand üzemű linkek telepítése terén az országban. A multi-gigabites duplex átvitel a beüzemelés után azonnal megvalósult. Egy MikroTik CCR1016-ossal illetve az általa futtatott Bandwidth teszten a következő értékek voltak mérhetőek. (TCP protokollon keresztül mind vételi mind pedig adó irányban, 1500-as csomagméret mellett 20 szálon)

TCP_1500_RX_980

TCP_1500_TX_987

Partnerünk, a TCP teszt után pedig UDP protokollal mért. Itt is először RX majd TX irányba történt a próba, majd ezek után mindkét irányból együttesen. Az összesített eredmények hasonlóképpen impozáns eredményeket mutattak.

UDP_1500_RX_975

UDP_1500_TX_975

UDP_1500_TX_RX_975_both

Mint azt a rádiók adminisztrációs felületéből kiolvashatjuk, az RSSI (Received Signal Strength Indication) értékek is meggyőzőek!

Wstatus_750

A projekt megvalósítása után kijelenthető, hogy a Fastback Networks Liberator-V1000-es rádiói jól vizsgáztak és fennakadás nélkül végzik a rájuk rótt feladatokat.

kep3

kep1

kep2

Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.