Témakörök

Hírek, Újdonságok 32.hét

0 0
2016.08.04. 00:00

Hűsítő, friss wireless hírek a nagyvilágból.

“Ég a napmelegtől az Grid antenna alja” kezdetű költeményünkkel is kezdhetnénk aktuális beszámolónkat, mert idáig úgy tűnt mostanság nem sok újdonság lesz a nap alatt a szokásosan tárgyalt márkák kínálatában. Talán a nyári hónapokban leállnak a fejlesztések és mindenki inkább a szabadságra, a nyaralásra koncentrál. Általában az új eszközök és fejlesztések bejelentései váratnak magukra ilyenkor, de most néhány gyártó mégis úgy határozott, hogy pár fejlesztéssel kedveskednek felhasználóknak a tikkasztó hőség ellenére.


Lássuk is, hogy miről is érdemes szót ejteni a nyári uborkaszezonban.

UBNTArticleHeader


LiteBeam_M5_Talán az AirGrid utódjaként mutathatjuk be a LiteBeam M5-öt, de sokat nem tudunk róla, mivel az amerikaiak korábbi kommunikációjában sehol nem áldoztak egy szót se erről a termékről. Az újdonsült kliens eszközről formálódó első gondolatunk karakterekbe öntése a kompakt csomagolásról kell szóljon. Az LiteBeam egy NanoStation M5  méretű csomagolásban érkezik, amely az eddigi méreteket tekintve nagy előrelépést jelent a logisztika és a szállítás szempontjából, ezáltal a termék ökológiai lábnyoma is sokkal kissebb! Az eszköz összeszerelését a jól ismert svéd bútorgyártó is megirigyelné, hiszen itt is egyetlen csavarhúzóra van szükségünk ahhoz, hogy az eszközt darabjaiból összeállítsuk. A LiteBeam M5 antennáját, ha az elődnek tekintett AirGrid M5-23-hoz hasonlítjuk, úgy látszik némileg javult a hátrasugárzás, cserébe az oldal irányú sugárzás megnőtt. Nyereség tekintetében áttörő változás nem történt, a már megszokott 23 dBi-s értékkel számolhatunk. Az antenna hangolást viszont immár három tengelyen végezhetjük, mármint ha vannak ilyen ingerenciáink.


ubntlbe_m5_23_osy_200


A belső értékeket elnézve tapasztalhatunk némi ráncfelvarrást. A burkolat alatt egy Atheros  MIPS 74K processzor ketyeg 64MB RAM-al kiegészítve, a MIPS 24KC és 32MB RAM kombó helyett.
Az eszköz további specifikációjának tanulmányozása után talán kijelenthetjük, hogy ha nagyobb nyereségű antennával, valamint 2,4GHz-es változatokban is megjelenik, akkor ez lesz az amely idővel felváltja az AirGrid szériát. Az igazi pozitívum az, hogy hősünk az előzetes információink alapján 15%-kal alacsonyabb árcédulával rendelkezik, mint az összehasonlítás alapjául szolgáló AirGrid M5-23!




m5_slice
A Ubiquiti következő üdvöskéje a PowerBeam ISO mely a korábbi M5 és az újabb 5AC családba is helyet követelt magának. Méretek tekintetében 300mm-es és 400mm parabola tükrökkel szerelve érkeznek, így összesen négy új termékről szól a fáma.


Legfontosabb innovációja az RF isolator, amely tulajdonképpen egy palást, ami irányítottabbá teszi az antennát és valamelyest csökkenti az interferenciát. Valamelyest, mivel rádiófrekvenciás zavarokat elnyelő bélést sajnos nem kapott. A széria tartozék radom pedig segít az időjárás okozta problémák egy részét kiküszöbölni. A korábban piacra dobott változatok hátlapja műanyagból készült, ezeken a modelleken már fém, azaz némi hátulról érkező zavarást is kiküszöbölhetünk ezzel a fejlesztéssel. További dicséretes előrelépés az alaptartozéknak számító masszív konzol, amelyen 20 fokos dőlést lehet beállítani le és fel irányban egyaránt.

rf-isolation_500_2

Árak tekintetében azt sikerült megtudnunk, hogy az azonos méretű M5-ösöknél nagyságrendileg 20%-kal dágábban jönnek az ISO változatok, míg az 802.11ac szabványt támogató verziók rendre további 20%-kal drágulnak.

MikrotikArticleHeader

A tengerentúli kalandozásunk után kicsit térjünk vissza Európába.

quickmount_pro_qmp_mikrotik__
A kezdetben routerboardjairól híressé vált litván gyártó egy már meglévő kiegészítőjének továbbfejlesztésével jelentkezett.



Ami pedig nem más mint a MikroTik quickMOUNT pro amely több lényeges módosításon is átesett. Talán a leginkább szembetűnő újítás a horizontális fordítás és vertikális döntés lehetősége. Ezek segítségével már könnyebben elérhetjük az optimális antenna hangolási szöget.
Ugyan a két irányú mozgatás a számosság oltárán (190 fokról 140 fok) némi áldozatot követelt de ez nem gondoljuk, hogy probléma lehet bárki számára. Az anyagválasztást is fontosnak tartották a kiegészítő készítése során és megmaradtak az elődnél ismert anvilNITE kompozit anyagnál. Amely összetételét még mindig homály fedi.



LigoWaveArticleHeader

echobrucketA következő eszköz egy olyan litván gyártó terméke, aki felismerte, hogy ha összefog egy kizárólag kiegészítőkre specializálódott céggel, akkor a végeredmény csakis jó lehet. Így született meg A LigoWave és az RF Elements közös gyermeke a ECHObracket amely kifejezetten az ECHO termékcsaládhoz készült. A kiegészítő talán legnagyobb előnye, hogy a gömbcsuklóra hasonlító kialakítás által az eszközt bármely irányba tekerhetjük és forgathatjuk, valamint az, hogy ezentúl az ECHO termékeket nagy méretű ofszet parabolák nélkül is munkára bírhatjuk, sőt a talán legkissebb fizikai kiterjedéssel bíró komplett klienst is megalkották ezzel!


Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.