Témakörök

InternetKon konzultáció

0 0
2016.07.08. 00:00

Szakmai egyeztetés Deutsch Tamással

Kedves Partnereink!


1426689153_img1233_keret2Mint ahogy arról a tegnapi híradásokban hallani, olvasni lehetett, a vezeték nélküli Internet szolgáltatói szakma képviseletében, egy 25 fős delegációt fogadott Deutsch Tamás és az InternetKon stábja, szakmai egyeztetés céljából. A látogatásunk elsődleges oka az volt, hogy bemutassuk a szolgáltatói közösségünket, elhelyezzük magunkat a hazai szolgáltatói hierarchiában, és napirendre tűzzünk négy olyan témát, mely jelenleg a leginkább foglalkoztatja a szolgáltatói közösség ránk eső hányadát.

Az egyetzetés, egy Deutsch Tamás által tartott rövid prezentációval indult, bemutatva az InternetKon alap ideologiáját és működési sajátosságait, majd a 25 megjelent szolgáltatónak alkalma nyílt egy rövid bemutatkozásra, ezt követte a szolgáltatói képviselet által tartott, szintén rövid bemutatkozás.

Miután az InternetKon képviselői számára tisztáztuk szerepünket és szolgáltatási sajátosságainkból adódó előnyeinket, elérkezett a párbeszéd ideje.


A konzultáció kapcsán az alábbi 4 témát érintettük:



Auditálási kötelezettség témaköre:


Küldöttségünk álláspontja szerint, az auditálási kötelezettségnek, jelenlegi formájában a szakma nagy része nem képes megfelelni. Önmagában az audit keretrendszere nem életszerű, az érintett cégek jelentős része felkészülni sem tud egy ilyen jellegű átvilágításra, az auditálást végző cégek száma sem elegendő, és az általuk megállapított árszabás is elfogadhatatlan ( bizonyos esetekben az éves árbevétel 30%-át is elérheti )
Az InterKon stábja elfogadta érvelésünket, és biztosított róla minket, hogy a megfogalmazott észrevételeink továbbításra kerülnek Koszorús László parlamenti képviselőhöz, akivel várhatóan, további egyeztetés lehetősége nyílik meg a közeljövőben.


Adatszolgáltatással kapcsolatos bizalmatlanság témaköre ( szip-map.hu  ):


Küldöttségünk aggodalmát fejezte ki, a szip-map.hu oldalon keresztül megkezdett adatgyűjtési folyamat adatbiztonsági oldalról történő megflelelő kezeléséről. Jeleztük, hogy olyan jellegű kérdésekbe is botlottunk, mely számunkra az üzleti titok harárait súrolja ( pl. alkalmazott gerinchálózati eszközök típusának megnevezése ) Az InterKon stábja biztosított bennünket, hogy az adatgyűjtés célja egy hazai szolgáltatói térkép megalkotása, mely a jövőben segíti a támogatási rendszer megfelelő üzemeltetését, a soron következő sávszélességbővítést célzó pályázatok kapcsán. Az InterKon kérésére, az ide vonatkozó kérdéseinket és észrevételeinket írásos formában összesítjük, és az erre alkalmas konzultációs felületen, további elemzés céljából beterjesztjük.

Pályázati támogatások elosztásának témaköre:

A szolgáltatói közösségünk sikeres bemutatását követően, Deutsch Tamás és stábja megértette, hogy az általunk képviselt, hazai tulajdonú vállalkozások szolgáltatói szerepe nélkülözhetetlen a magyar internetes infrastruktúra megfelelő üzemeltetésében. Tisztáztuk, hogy szolgáltatóink hathatós munkája révén, olyan, a városoktól távol eső területek jutnak magas minőségű eléréshez, akik az említett szolgáltatók nélkül a digitális vérkeringéstől elzárt pontok lennének. Éppen ezért, az InterKon fontosnak tartja, hogy a közelgő fejlesztési támogatások, a nagy telekommunikációs vállalatok mellett, megfelelő arányban juttassák forráshoz, az alternatív szolgáltatók közösségét. Ennek sikere érdekében, mindenképpen változtatni kell a jelenlegi kiíráson. A járás szintű elbírálás helyett,  csoportunk a település szintű bontást javasolta, lehetőséget nyújtva ezzel a kis szolgáltatók sikeres részvételére. Az InternetKon ebben az esetben is továbbítja észrevételeinket az illetékesek felé, egyben értesít bennünket a fejleményekről, alakuló képviseletünkön keresztül.

"Internetadó" témaköre:

Talán ennek a topicnak a részleteire kellett a legkevesebb időt szánnunk, hiszen Deutsch Tamás, rövid párbeszéd után kijelentette, hogy a korábbiakból ismert távközlési adó, az akkori formájában nem köszön vissza a jövőben. Az egyeztetésből kiderült az is, hogy a kormány a nemzetközi köznyelvben "google adóként" ismeretes gondolatot szertné valamilyen módon meghonosítani, azaz, azokat az internetes szolgáltató cégeket bevonni az adóterhek viselésébe, akik külföldi cégként, de magyar felhasználóknak szolgáltatva, kiemelkedő bevételekre tesznek szert, azonban adóvonzata tevékenyésgüknek jelenleg nincs. A kormány felismerte, hogy ezen cégek megadóztatását a szolgáltatóktól függetlenül, őket nem teherviselőként bevonva kell megoldani.

Összességében a tegnapi szakmai egyeztetést pozitívnak ítéljük, hiszen most, első alkalommal, lehetőségünk nyílt megflelő fórumon, majd a sajtótájékoztató hatására, szélesebb nyilvánosság előtt is bemutatni vállalkozói csoportunkat. A munka  oroszlánrésze azonban még hátra van, hiszen következő lépésként, a tegnap felvetett témákat, megfelelő formában kidolgozva, a konkrét bizottságok elé kell tárnunk, folytatva ezzel érdekérvényesítő törekvéseinket!

Arra kérek minden szolgáltatót, ha úgy érzi, szeretne részt venni közös munkánkban, és szívesen tagja lenne, a hamarosan megalakuló szolgáltatói szövetségünknek, úgy első lépésként, iratkozzon fel levelező listánkra: KLIKK!


Természetesen azon partnereink, akik már feliratkoztak, nem kell, hogy a regisztrációt megismételjék!

Az eseménnyel kapcsolatban megjelent néhány tegnapi sajtócikk:

InternetKon
MTI
FIDESZ
Computerworld

Ezúton is köszönöm minden, a tegnapi napon megjelent, és bármely egyéb módon támogató szolgáltató segítségét!

Bízva sikeres együttműködésünkben!


Tisztelettel


Zelena Gergely



Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.