Témakörök

RF Elements - aktualitások

0 0
2016.10.07. 00:00

Naprakész információk az RF Elementstől

RFelementsArticleHeader

2015 novemberében megismerhettük az RF Elements új termékcsaládját. A számos innovációt bemutató csomagban megtalálhatóak voltak aktív és passzív eszközök egyaránt. Most pedig néhány korábban megismert termék továbbfejlesztett verziójáról valamint a várható termék elérhetőségekről  szolgálunk néhány hasznos információval.

Pár szóban a Twistport adaptorokról.

Az egyszerű installálás valamint a jelveszteség minimalizálás jegyében megszületett Twistportnak, talán a leginkább szembetűnő tulajdonsága a széles kompatibilitási lista, amelynek segítségével megannyi népszerű konnektoros aktív eszköz csatlakoztatható hozzá. A mostani fejlesztésnél nem a  már meglévő listát bővítették, hanem magán a twistporton vittek véghez egy lényeges fejlesztést. Az eddigi frekvenciasávot (5400 - 5900 MHz) kibővítették, és így már 5180 MHz-től egészen 6400 MHz-es tartományig elérhető sávban képesek eszközeink a sugárzásra. Összegezve elmondhatjuk, hogy a wideband megjelenésével még vonzóbbá válhatnak ezek az egyedi kiegészítők.

Jelenleg az UBNT Rocket M5-höz valamint a MikroTik boardokhoz érhető el az új fejlesztés, de borítékolható, hogy a lista idővel teljes kibővítésre kerül.



A precizitás jegyében most lássuk a teljes twistport portófliót.

UBNT Rocket M5
UBNT Rocket 5ac
ubnt_twist_gif



Cambium Networks ePMP1000

epmp_twist_gif



MikroTik Routerboard

mikrotik_twist_gif

Azonban a twistport által használt csőtáprendszeres kialakítás mit sem ér, ha nem a hozzá leginkább megfelelő antennát használjuk.  
group_pic2_web

Tölcsérantennáról lévén szó érdemes kiemelnünk a formát, amely apró fizikai méretei ellenére is nagyon hatékony. A kis kialakítás mellett szól, hogy sűrűn installált, szűkös helyeken is elférnek ezáltal a klasszikus szektorantennák méretéből adódóan kivitelezhetetlen bázispontok telepítésére is lehetőségünk nyílik. A körkörösen hornyozott tervezésnek köszönhetően jobban védettek a nyílásszögön kívülről érkező, zavaró jelek ellen. Ugyancsak a horn antennák mellett szól, hogy a melléknyalábok sokkal kisebbek a tölcsér kialakítás miatt, ezáltal a jel könnyebben irányítható, azaz kevesebb veszteséggel működik a teljes rendszer. A kezdeti készlet gondok után a gyártó mára úrrá lett a helyzeten, minden horn antenna verzió elérhető már. Az AccessPoint webshopban csak egyes antennákat tartunk, de rendelésre mind rövid határidővel szállítható!


A Carrier Class UltraDish bejelentését nagy figyelem övezte. Érkezéséről már szűk két évvel ezelőtt is hallattunk, azóta láthattuk kiállításokon - belföldön és külföldön egyaránt -, de a hivatalos megjelenésére egészen ezév februárig várnunk kellett. Ezt követően készlethiány lépett fel a gyártónál, ezért csak korlátozott számban volt elérhető. Májustól azonban újra rendelhető, és folyamatos raktárkészlet várható a kicsi, ámde számos előnnyel bíró parabola antennából. Az AccessPoint webshopban jelenleg is elérhető!
ultradish


Az öregedő termékkínálatot egy merész húzással megvágta, modernizálta a szlovák csapat. Érdekes, hogy egyes korábbi slágertermékeket is megszüntettek, így a rendkívül kedvező árú és jól fogyó 2,4-es és 5GHz-es MiMo szektorantennáknak is búcsút inthetünk, helyüket a Carrier Class szektorok veszik át. A klasszikus UBNT Rocket/UniFi OD felfogatással ellátott, MikroTik boardokhoz tervezett Box S is kivezetésre került, úgy mint a komplett AbraCam család. Úgy fest az egyik legelső RF Elements produktum, a StationBox Mikro (2,4GHz/9dBi és 5GHz/15dBi) is rövidesen megszűnik, mivel 3000db-ra emelték a minimális rendelési mennyiséget. Ezek egyes változataiból még korlátozott készletek elérhetőek az AccessPoint webshopon!

sector_eol_web

stationbox__eol_web


abracam_eol_web



stationbox_mikro_eol_web


Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.