Témakörök

RF Elements - TwistPort & Simper

0 0
2016.08.23. 00:00

Bemutatjuk az RF Elements várva várt újdonságait!

RFelementsArticleHeader


Hosszú hosszú várakozás után úgy tűnik, hogy az RF Elementsnek sikerült behoznia közel egy éves lemaradását az új termékpalettájukat illetően. A dátumok publikálásával kapcsolatban eddig óvatosan fogalmaztunk, de most már nyugodtan kijelenthetjük, hogy a jövő héten megérkeznek az AccessPointhoz a család egyes új tagjai.

group_pic2_web


A forradalmi TwistPort-al szerelt eszközökről a következőeket érdemes tudni

Az új családban aktív és passzív tagok is megtalálhatóak. Kezdjünk az aktív komponensekkel ellátottakkal. A Simper  neve az angol Simplicity and Performance szavak összevonásából ered, amely magyar fordításban az egyszerűség és a teljesítmény jelentését ötvözi. Talán kimondhatjuk, hogy ezekre a jelzőkre rászolgált a termék, mivel eddig csak a licenszelt (és 17/24/60/80GHz-es) rádiókból ismert csőtápvonalas megoldást implementálták a Simperekbe, elhozva a technológiát az 5GHz-es tarományba is, ami a jel veszteség minimalizálás terén mindenképpen előnyt jelent.

horn_signsimper

Egyenlőre kétféle Simperről szólnak a hírek. Az egyik egy speciális rádiós modul, amely elvileg több platformmal is (MikroTik, ALIX, talán UBNT?) kompatibilis lehet. Kialakítását tekintve, a szokásosnál nagyobb NYÁK-on elhelyezkedő rádióról beszélhetünk, ami miniPCIexpress foglalathoz csatlakozik egy szalagkábel segítségével. A MikroTik RouterBOARD-ok installálása a moduláris Simperbe rendkívül egyszerű lesz, mint már megszokhattuk az RF Elements portékái kapcsán, mindössze csak arra kell figyeljünk, hogy a fent említett foglalat megtalálható legyen szívünk választottján, és rögtön együtt tudhatjuk boardunkat és rádiónkat amely a csőtápvonalas kialakításnak köszönhetően rendkívül effektív módon továbbítja majd a jeleket.



A gyártó tervei között szerepel egy integrált alaplappal történő komplett hardver piacradobása is. Ezzel megteremtve az ideális, minden felesleges alkatrésztől mentes produktumot… ám erre még várni kell legalább 2016 első negyedévéig. Feltételezéseink szerint az elhúzódó megjelenés oka talán az lehet, hogy a megegyezés egy külsős gyártóval (elgondolásunk szerint MikroTikkel) még várat magára. Mivel a termék felkerült a weboldalra, nevet is adtak a gyereknek, már körvonalazódni látszik a rádiójel az alagút végén, de egyenlőre inkább ködösítés zajlik, csak találgathatunk, hogy előtelepített RouterOS-sel, vagy csak RouterOS kompatibilis alaplappal érkezik majd a forradalmár. A latolgatások alapját a MikroTik szerű elnevezés adja, ugyanis a Simper 5n tipusjelzés erősen hajaz az ismert MikroTikes sémára.

integ_connext

Kanyarodjunk át a passzív elemekre. A forradalom másik frontját a TwistPort vívja. A mechanizmusban megtalálhatjuk az RF Elements-es precizítást, a szlovák gyártó a tervezés során igen nagy hangsúlyt fektetett a letisztult ám de mégis biztosan rögzülő új csatlakozásra. Akár egy kézzel egy határozott csavaró mozdulattal összezárhatjuk, megbízható, biztos és pontos kötést eredményezve.



A bázis antennák új generációjáról az úgynevezett tölcsér (horn) antennákról is mindenképp szót kell ejtsünk,  melyek kiegészítve a TwistPort csatlakozóval ütős párost alkotnak. Az antenna előnyei között mindenképp érdemes kiemelnünk a formáját, amely igen apró fizikai kiterjedése ellenére is nagyon hatékony. A szerény méretek mellet szól például az, hogy sűrűn installált, szűkös helyeken is elférnek. Esetleg a klasszikus szektorantennák méretéből adódóan kivitelezhetetlen bázispontok telepítésére is lehetőségünk nyílik. Az antenna által lefedett terület más térben alakul ki, mint a hagyományos szektorantennák esetén, ezt a lenti kép segítségével szemléltethetjük legjobban. Ebből adódóan igen közel elhelyezkedő kliensek is megfelelő módon csatlakozhatnak az adópontra. A körkörösen hornyozott tervezésnek köszönhetően jobban védettek antennáink a nyílásszögön kívülről érkező, zavaró jelek ellen. És ugyancsak a horn antennák mellett szól, hogy a melléknyalábok sokkal kisebbek a tölcsér kialakítás miatt, ezáltal hatékonyabbak, a jel könnyebben irányítható azaz kevesebb veszteséggel működik a teljes rendszer. Tehát akiket az alacsonynak tűnő antennanyereségek esetleg elrisztanának a használattól, inkább azt javasoljuk, hogy tegyenek egy próbát, adjanak egy esélyt a tölcsér antennáknak!

SymmetricalSector

A kínálatban rendkívül széles skálával találkozhatunk. Számszerint 7 típus, 30°-tól 90°-ig 10 fokonként szélesedő verziók léteznek. (30°/18dB, 40°/16dB, 50°/14dB, 60°/13dB, 70°/12dB, 80°/11dB, 90°/10dB). Ennek köszönhetően, a kliensekkel sűrűbben ellátott területet több, míg a kevésbe terhelt területet kevesebb szektorral fedhetjük le.

Antennákból jelentleg elérhető típusok: 30°, 60°,  90°

manual_trace_v5_gray_2_v5.10.2015_web

Nem utolsó sorban említést kell tennünk az adapteres kiegészítőkről és az ebben rejlő lehetőségekről. Természetesen a korábban vásárolt aktív eszközeinket is csatlakoztathatjuk az új tölcsér antennákhoz. A wireless gyártók szinte mindegyik népszerű eszközéhez készült egy megfelelő TwistPort Adaptor, amivel a szóbanforgó terméket rögtön munkára bírhatjuk, csőtápvonalas rendszert alkotva. Bár ezen a ponton az öszínteség kikivánkozik belőlünk… a forradalom itt megbicsaklik, legalábbis a koaksziális kábeleket és csatlakozókat nem űzhetjük el az adapterek használata esetén. A teljesség igénye nélkül felsorolnánk pár olyan konstrukciót melyekhez készült egy-egy adaptor: Ubiquiti Rocket M5, Cambium Networks ePMP 1000,  Ubiquiti Rocket AC és számos RouterBoard.

Jelentleg elérhető shielded adapter típusok: UBNT R5AC, UBNT RM5, MikroTik RB


adaptors_web

 Várjuk azon ügyfeleink megkeresését akiknek felkeltette az érdeklődését a gyártó új termékpalettája és egy teszt keretében szívesen kipróbálná majd tapasztalait megosztaná velünk.

Az árak és a raktárkészlet alakulásával kapcsolatban pedig keressék kiemelt kapcsolattartójukat illetve figyeljék webáruházunkat.

Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.