Témakörök

SIAE ALFOPlus80HDX

0 0
2016.12.11. 00:00

Bemutatkozik az 80 GHz-es nagyágyú

siae_header


Az eBand immár három éve használható hazánkban. Rövid távú PTP összeköttetéseknél a 80GHz-es megoldások alkalmazása a leginkább kifizetődő és logikus döntés. Az előnyök közt szerepel többek között, hogy az elérhető spektrum igen széles (2x1GHz-es tartomány adásra, valamint vételre). Továbbá, mivel a jel viszonylag nehezen terjed, egyszerű fizikai szeparálás által lehetővé válik a frekvencia újrahasznosítása. Az olasz SIAE Microelettronica  évtizedek óta van jelen mikrohullámú berendezéseivel az európai piacon, saját fejlesztésű rendkívüli rádiós teljesítménnyel rendelkező eszközeik jóvoltából. Az eBand sem ismeretlen terep számukra hiszen az ALFOPlus80, majd az ALFOPlus80HD már bizonyított és kiállta az idő próbáját. Erről korábbi esettanulmányunkban részletesen tájékozódhatnak.



Most hírt kaptunk a továbbfejlesztett és még nagyobb áteresztőképességgel rendelkező utódról, mely várhatóan a 2017-es év közepén fog berobbanni és igyekszik majd felülmúlni minden konkurens 80GHz-es terméket a piacon. Ez pedig nem más mint a SIAE ALFOPlus80HDX.


alfoplus80hdx

Az adatlapot mélyrehatóan tanulmányozva megállapíthatjuk, hogy valóban nem bízták a véletlenre a SIAE mérnökei. Az ALFOPlus80 1Gbit-es (Full Duplex) csúcsát az ALFOPlus80HD két és félszerezte, vagyis 2,5Gbit-tel büszkélkedhetett. Az ALFOPlus80HDX ezt négyszerezi, így jut el a 10 Gbps-os full duplex értékig.


Hogyan éri el ezt a bődületes növekményt? A legfontosabb, hogy az ALFOPlus2 mintájára a HDX is két modemmel érkezik. A két modem együttműködésének alternatívái: 1+0, 1+1, 2+0, 2+0 XPIC Ezen túlmenően a maximális moduláció 256 QAM-re ugrott, vagyis valójában 10Gbit feletti a rádiós kapacitás! 11.539 Mbps-es sebességre képes 2x1000MHz-es raszterméreten.


Hogyan is lehetséges a 2x1000 MHz használata amikor maximálisan 1GHz-s tartomány áll rendelkezésünkre? Itt nyer teret az XPIC melynek segítségével vertikális és horizontális szögben is összehangolhatjuk rádióinkat és általa megduplázhatjuk az adott tartományban átvihető adatmennyiséget.


Hat modulációs lépcső közül van lehetősége választani az adaptív kódolási algoritmusnak, változó TX értékek mellet, így igyekszik az olasz csúcsragadozó  életben tartani a linket a változó időjárási viszontagságok ellenére. Az elérhető modulációs sémák a következőek: 4 / 16 / 32 / 64 / 128 / 256 QAM.

elerheto_modulaciok_siae_80hdx

A portok számában is növekedést tapasztalhatunk. A 80HDX-en összesen 4 aljzattal számolhatunk. Melyből kettő darab 10 Gbps-optikai modulos SFP+ port, illetve a maradék kettőt igényeinkhez alakíthatjuk és kérhetjük rezes vagy szintén optikai véggel is.

siae_80hdx_ports_750

Adataink biztonságáról a már jól megszokott AES titkosítás gondoskodik. Emelett InBand és OutBand menedzsmentre is lehetőségünk van valamint a 12 kbyteos Jumbo Frame-ek is támogatottak a rendszer által.


 A 80HDX megtáplálását természetesen PoE által is megvalósíthatjuk bár ez mégsem feltétlenül ajánlott. Látható, hogy igyekeztek kordában tartani a fogyasztást, az ALFOPlus2 által elérhető 60-70W itt nem jöhet szóba, de ALFOPlus80HDX fogyasztása a működő modemek számától függően még így is 32 és 53 W között mozog!


A pontos debütálás dátuma egyelőre nem ismert ezért élünk azzal a feltételezéssel, hogy a további hónapok során még néhány finomításon átesik az ALFOPlus80HDX.


Nagy reményeket fűzünk az új modellhez és várjuk érkezését! Amint pontos információt kapunk az első tesztlinkek beérkezéséről tájékoztatjuk partnereinket.










Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.