Témakörök

Újdonságok, Hírek - 43. hét

0 0
2016.03.15. 00:00

Sok újdonságra derült feny az utóbbi napokban, Ubiquiti AirFiber5 és NanoBeam a porondon...

AF5_copyNanoBeamKezdjük a legizgalmasabbal, Ubiquiti AirFiber5! Két változatban lesz elérhető, AF5 és AF5U. Lényegében kettébontották az 5GHz-es "tartományt" némi átfedéssel egy 5470MHz-5950MHz és egy 5725MHz-6200MHz-es részre. A kimenő teljesítmény a felfoghatatlan 50dBm környékén maximalizálódik mindkét változat esetén. Ezt kiegészíti az integrált 23dBi-s antenna, melynek kiemelkedően jó 70dB-s előre-hátra viszonya van. Úgy fest az amerikai srácokat nem igazán érdekli, a régi szakemberek által járt út, miszerint az antennaméretet növeld először és csak utána a kimenő teljesítményt. Az ígéret 100Km+ hatótávolság. A fentiek fényében kíváncsian várjuk!!! Ideális esetben 512Mbit full duplex kapacítást ígér az új titán, és ehhez "csak" 50MHz-es raszterméretet kér, mivel a maximális moduláció 256QAM! Az előbbiekhez képest az első AirFiber, a 24GHz-es változat "csak" 64QAM modulációval és 33dBm maximális kimenő jellel dolgozik, viszont 100MHz-et használ a 200MHz-es terjedelmű 24GHz-es szabad tartományból.

NanoBeam! Várjuk a az új AirMax termékcsaládot is egy ideje, ami előre jelezheti a sláger NanoStation és NanoBridge család nyugdíjazását, mivel mindkettőnek kiváltója lehet. Valljuk be őszintén, ideje volt bejelenteni az utódokat három év után. Az Ubiquiti fejlesztői tovább formálták a dizájnt, de ezúttal nem csak a küllem altualizálására fordítottak figyelmet, mint az tették korábban a klasszikus NanoStation - NanoStationM váltáskor. Olyan felfogatást terveztek, amely sokkal pontosabb beállítást tesz lehetővé, amit ki is egészítettek egy vízmértékkel, amivel szintén pontosíthatunk az antenna hangolásán. Ezzel kvázi felesleges termékké tették az RF Elements féle NaoBracket Universal-t. A gyártó állítja, hogy a NanoBeam zavartűrőNanoB képessége és irányítottsága is nagyon jó. Utóbbinak mondjuk ellentmondani látszanak a két kissebb változat igen szabálytalan jelterjedési grafikonjai. A gyakorlat majd igazolja a valóságot. A legkissebb változat 16dBi-s integrált antennájával pont akkora mint a MikroTik SXT-je. Netán véletlen lenne? A nagyobbik testvér (19dBi - panel) felett már csak a NanoBridge utódok 30 és 40cm-es parabolával szerelt NanoBridge utódok jönnek, a már megszokott 22 és 25dBi nyereséggel.  Belül is fejlesztések történtek. A 400MHz-es processzorokat 560MHz-esek váltják, de a kimenő teljesítményeken is csavartak egy kicsit. A NanoStationLoco és NanoBridge-ek 23dBm-je helyett immár 26dBm kimenő jellel operálnak a NanoBeamek, melyek az érzékenység terén azomban nem fejlődtek. A RAM tekintetében szintén van előrelépés, 32Mb SDRAM helyett, 64Mb DDR2-es csipek vannak integrálva az alaplapokra egységesen. Az Ethernet portokkal trükköztek a fejlesztő mérnökök,  ugyanis míg a kissebb panel antennás és szintén kissebb parabola antennás csak fast ethernet csatlakozót kapott, addig a nagyobbak gigabitest. A legnagyobb, 40cm-es parabolás változathoz gyári radom is rendelhető lesz.

Pontos magyarországi megjelenési dátumok még nincsenek, becsléseink szerint még idén kapható lesz minden újonnan bejelentett termék.

Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.