Témakörök

WISPAPALOOZA 2016 beszámoló II.

0 0
2016.11.27. 00:00

Folytatjuk beszámolónkat...

wp_logo

Igéretünknek megfelelően folytatjuk beszámolónkat a Las Vegasi WISPAPALOOZA – 2016 rendezvényen látottakkal. Első írásunk kizárólag az Ubiquiti bejelentés cunamijára koncentrált, a másodikban elkalauzoljuk Önöket a  Cambium Networks, az RF Elements, az IgniteNet és a Mimosa standjaira is.
CambiumLogo

A Cambium Networks nem készült nagy bejelentésekkel a WISPAPALOOZÁra, habár gyémánt fokozatú főszponzorként vonult fel az eseményen. A grandiózus pavilon kínálata a cnMedusára, az ePMP2000-re és a cnPilot családra épült, csak a már bejelentett termékeket láthattuk, de ennek ellenére bennfentesként néhány pletykával szolgálhatunk.
A  cnMaestro funkcionalitásainak bővítése kiemelten fontos az amerikai gyártó számára, 2017 első negyedévének elején számos új lehetőség be fog mutatkozni a Cambium Networks központi menedzsment szoftverében. Az is bizton kijelenthető, hogy valamikor 2017-ben jönnek a 802.11ac wave2-t támogató cnPilot hozzáférési pontok.
Arról is biztosíthatjuk Önöket, hogy az érdeklődés középpontjába egyre jobban beférkőző ePMP család is folyamatos fejlődésre van ítélve. 2017-ben várható egy újabb kliens a jelenlegi ePMP1000-2000 családhoz, ami minden bizonnyal a sláger termék lesz, az ePMP3000 2018-ban érkezhet! Specifikációkról, támogatott feature-ökről egyenlőre nem áll módunkban beszámolni, de bátran állíthatjuk, hogy az ePMP jövője biztosított!
A képregényeken nevelkedett fejlesztők egyik barátságos agyszüleménye, az ePMP Man is tiszteletét tette a rendezvényen, várható hogy a WISP szakma legnagyobb problémáit felszámolni hivatott hős egyre több helyen fogja felütni a fejét a jövőben!


epmp_750



RFelementsArticleHeader


A szlovák team is impozáns installációval készült a WISPAPALOOZÁra, szemmel láthatóan fontos nekik az amerikai piac. Lerántották a leplet az UltraDish család ráncfelvarrt, wide-band (5.0-6.0GHz) verzióiról, melyek 2017 harmadik felétől válnak rendelhetővé, de izgalmas terméknek ígérkezik az AirFiber5x-hez tervezett TwistPort adaptor is!  Felvonultatták az egyedinek számító csőtápvonalas és N csatlakozós horn antenna kínálatukat, és sokak örömére bemutatták a PTP felhasználásra szánt, nagy nyereségű, masszív megjelenésű tölcser antennákat is! Az eddigi felhozatallal megegyezően kizárólag az 5GHz-es tartományra hangolt, de az egész sávon egyenletes nyereséget produkáló 21 és 24dBi-es változatokat volt szerencsénk kéz közelségből megvizsgálnunk, melyek 2017 első negyedévétől kerülhetnek a polcokra.  Magunk győződhettünk meg az új felfogatási mechanizmus kifinomult dizájnjáról is. A marketingből jeles RF Elements csapat az összes horn antennára jellemző hatékonyságot jól demonstráló, három dimenziós jel terjedési diagrammokkal készültek a beszélgetésekre.


rf_elements_750

IgniteNet_header

Az IgniteNet standján is volt új a nap alatt. Egyrészt bemutatták az erősebb beltéri access pointjuk következő generációját. A SunSpot AC1600 lényegében abban különbözik a már piacon lévő AC1200-astól, hogy 2x2 MiMo helyett már a 3x3-as üzemre is képes. Ezzel egyidőben a SunSpot AC1200-ra épülő „asztali” kialakítással rendelkező 5 LAN portos routert is hamarosan piacra dobnak. Értelemszerűen a fentiek mindegyike illeszkedni fog a Magyar nyelven is elérhető IgniteNet Felhő alapú Vezérlőbe.

Az igazi unikumnak számító 60GHz-es PtMP megoldásuk is természetesen helyet kapott a bemutatón. A gyártó nem ok nélkül bízik a termékben, a bal oldali képünk bal-alján elhelyezkedő szektor megoldás 30 fokos nyílásszöggel rendelkezik, Gigabites kapacitást hivatott szétszórni egyenlőre csak 10-12 kliens számára, de ez a szám a jövőben nőni fog!


ignitenet_750


mimosa_articleheaderA Mimosa is tartogat meglepetéseket a nagyérdemű számára! Állításuk szerint rövidesen piacra dobják a körpolarizációval operáló kültéri mulipontjukat, amiről egy átlátszó burkolattal ellátott kiállítási példányt be is mutattak. Két nyereséggel, két méretben várható a GPS szinkronizált, 360 fokos lefedettséget biztosító, 4db 90 fokos szektort magába foglaló, 1,5Gbit bázis kapacitást ígérő csoda. Ezzel sosem látott méretűre skálázható mikrocellás lefedő hálózatot lehet majd kialakítani a gyártó kijelentései szerint.
Egy egyszerű, de praktikus kültéri kiegészítőt is láthattunk, amit az előfizető házára telepítve lehetőségünk nyílhat a tetőn lévő eszközhöz csatlakozni anélkül, hogy be kellene jutnunk a épületbe, vagy fel kellene mászni a tetőre. Ami viszont nem csak ötletes volt, az a gyártó képviselője által elejtett információ, miszerint hamarosan 24GHz-es megoldással állnak elő, ami sosem látott olcsóságával fog kitűnni, és interferencia mentes gerincként üzemelhet a fent említett nagy kapacitású hozzáférési pontok között!

mimosa_750


Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.