Témakörök









































III. 5GHz-es PTP összehasonlító teszt - Összefoglaló - 2. rész

0 0
2019.10.10. 10:00

5GHz-es PTP összehasonlító tesztünk legutolsó epizódjához érkeztünk. Összegző videónk második részében a 300 USD-s listaár feletti termékeket mutatjuk be nektek. A korábban megszokott videós tartalmon felül egy infografikát valamint személyes értékeléseinket is megosztjuk veletek. Ha lemaradtatok az első összefoglalóról tekintsétek meg múlt heti beszámolónkat is.

 

Ebben az árkategóriában már jellemző a termékekre a minőségibb anyagválasztás, robusztusabb kivitel valamint az is, hogy az eszközök egy része saját dedikált hardveres rádióval rendelkezik amelynek köszönhetően magasabb csomagfeldolgozó képességgel és spektrális hatékonysággal számolhatunk.


Az összehasonlítás alapját a korábban mért eredmények adják, amelyekből három fő paramétert számoltunk ki: Az EXFO műszer által 1500-as csomagmérettel mért eredményekből és a használt csatorna szélességek méretéből számoltuk a spektrális hatékonyságot mutató bit/Hz arányt és szintén ezen mérés, illetve az eszközök dollárban megadott listaára adja meg az ár/érték arányt, nevezetesen azt, hogy 1 dollárért mennyi megabitet visz át az eszköz? Az egyik legfontosabb mutatót, vagyis a csomag feldolgozó képességet az EXFO műszer által 68-as csomagmérettel végrehajtott teszt eredményből számoltuk ki. Az eredményeket az alábbi infografikán láthatjátok.

 

 

 

 

Eszköz Konfigurálhatóság Vélemény
Ubiquiti AirFiber5X A gyártótól megszokott jól áttekinthető felületet kapunk, amely segítségével egyszerű a beállítás.
Nagyon nagy a csomagfeldolgozó képessége és zavart környezetben is elfogadhatóan viselkedik. Ár értékben jó választás.
Ubiquiti AirFiber5XHD Megegyezik a AirFiber5X-nél elmondottakkal. Az 5x-hez képest annyi az eltérés, hogy a nagyobb csatornaszélesség miatt nagyobb áteresztőképessége van, de az eszköz magas modulációra való képességét zavart környezetben lehetetlen kihasználni.
LigoWave RapidFire Kezelőfelülete átlátható, gyorsan használható, irányba állítást segíti. Annak ellenére, hogy egy több éves berendezés, látható, hogy ez idő alatt szoftveresen teljesen kiforrott, és magas csomagfeldolgozó képességgel, zavart környezetben is jól teljesít, kifejezetten ajánljuk gerinc kapcsolatokra.
Mimosa B5C Jó konfigurálhatóság, áttekinthető felület, az eszköz használhathoz telepítés előtt be kell regisztrálni az eszközt.
PPS-ben ez érte el a kategóriáján belül a legalacsonyabb eredményt, viszont, zavart környezetben kimagaslóan jól teljesített, ár értékben jó választás lehet.
Cambium PTP670 Kezelőfelülete a licenszelt mikrókéhoz hasonlít, nem tartalmaz kimagasló grafikai megjelenítést, de ennek ellenére minden lényeges dolgot hamar be lehet állítani rajta. Kimagaslóan nagy csomagfeldolgozó képessége van, a kategóriáján belül 1,5x jobb eredményt ért el, mint a második helyezett, spektrális hatékonysága is ennek a legjobb, viszont ár érték arányban alulmarad a tesztben szereplő többi eszközhöz képest.


5 GHz-es PTP összehasonlító tesztünk összes epizódját visszanézhetitek YouTube lejátszási listánkban


Ha még nem tettétek meg akkor most iratkozzatok fel YouTube csatornánkra, hogy első kézből értesülhessetek videóinkról.


Jövőre szeretnénk visszatérni a IV. 5GHz-es PTP összehasonlító teszttel amelyben kérnénk a ti segítségeteket is. Kérjük írjátok meg nekünk, hogy milyen körülmények között próbáljuk ki az általatok javasolt eszközöket 2020-ban.

Hozzászólás írása

Hozzászólások

Ez a blogbejegyzés csak belépve kommentelhető!

Még nincs egy hozzászólás sem.